اورمو اؤلکه سی

نویسنده : admin سه شنبه 30 آبان 1391, 20:54


تکیه بر مسند قضاوت!

والیبال اورمیه - picture 107


عرض ارادت جناب داور به سرمربی تیم!

والیبال اورمیه - picture 106دسته بندی : والیبال برتر ,
برچسب ها : والیبال شهرداری اورمیه , لیگ برتر مردان , پیکان , قضاوت دیدار , حسین پورکاشیان , پیمان اکبری ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 آبان 1391, 18:38

پرتال هواداران والیبال اورمیه/ علی جعفری: بازی حساس هفته هفتم لیگ برتر والیبال بین دو تیم شهرداری اورمیه و پیکان تهران در حالی آغاز شد که ورزشگاه غدیر اورمیه به جهنمی برای تیم مهمان تبدیل شده بود.

در پی اتفاقاتی که در بازی قبل مقابل  تیم دیگری از خودروسازان یعنی سایپا رخ داده بود و منجر به محرومیت لیبروی اصلی تیم اورمیه شد،  این بار تیم شهرداری در حضور ۶۰۰۰ تماشاگر خودی پذیرای دیگر تیم پایتخت یعنی پیکان تهران بود تا بتواند با برد در این بازی انتقام شکست ناجوانمردانه در برابر سایپا را بگیرد. با ورود تیم شهرداری اورمیه به میدان، تماشاگران اورمیه‌ای به احترام تیم از صندلی‌های خود بلند شدند و با تشویق‌های شدید خود از بازیکنان تیم به خاطر بازی شرافتمندانه‌ای که مقابل سایپا انجام داده بودند تشکر کردند. اما تشویق‌ها زمانی شدیدتر شد که شیرکوند با کمی تاخیر و البته با گرم‌کن وارد میدان شد. تماشاگران با  شعارهایی همچون “شیرکوند با غیرت”، “فدراسیون ایران، دشمن آذربایجان”، اعتراض شدید خود را به نحوه عملکرد داوری و فدراسیون والیبال در مقابل تیم‌های شهرستانی و به خصوص آذربایجانی به گوش درخشنده، ناظر فدراسیون رساندند تا بلکه بار دیگر شاهد چنین اتفاقات ناخوشایندی نباشیم!
دسته بندی : والیبال برتر ,
برچسب ها : والیبال شهرداری اورمیه , لیگ برتر مردان , پیکان ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 آبان 1391, 18:24

تیم والیبال شهرداری ارومیه فاکتورهای کسب قهرمانی لیگ ایران را دارد اما باور به شخصیت قهرمانی ندارد.به گزارش خبرگزاری برنا از آذربایجان غربی، تحلیلگران ورزشی اغلب در بررسی‌های خود علاوه بر مولفه‌های مشخصی که قابلیت سنجش و ارزیابی و با آمار و ارقام را دارد بر نکته‌ای تاکید می‌کنند که چندان با آمار و ارقام نمی‌شود آنالیز کرد و به یک نتیجه مشخص رسید و آن نکته عنصری بنام شخصیت قهرمانی است.

مثلاً در رشته فوتبال همگان در هر جامی برای تیمی مثل برزیل یا آرژانتین یک شخصیت قهرمانی قایل هستند، بدین معنی که چنین تیم‌هایی برای قهرمان شدن ساخته شده‌اند و در هر تورنمنتی از بخت‌های مسلم قهرمانی به حساب می‌آیند و هدف آن‌ها نیز از شرکت در مسابقات فقط کسب قهرمانی است و برای چیزی جز آن وارد کورس رقابت نمی‌شوند.

در ابعاد باشگاهی نیز در رشته فوتبال تیم‌هایی مثل رئال مادرید و بارسلونا یا منچستر یونایتد و بایرن مونیخ در مسابقات معتبری چون جام قهرمانان اروپا جزو تیم‌هایی به شمار می‌آیند که شخصیت قهرمانی دارند و حضورشان در هر گروهی به منزله رقابت سخت و نفس‌گیر برای سایر تیم‌ها به منظور ارزیابی تیم خود و صعود به مرحله بعد با امتیاز گرفتن از چنین تیم‌هایی است که اغلب تیم‌ها در مقابل این شخصیت‌های قهرمانی از پیش باخته تصور می‌شوند گرچه بعضاً شگفتی‌هایی نیز خلق می‌شود آما تاریخ این رقابت‌ها بیش از آنکه با شگفتی همراه باشد از عناصر دو دو تا چهارتا و قدرت قاطع تیم‌های معتبر سرشار است و تقسیم قهرمانی لیگ اروپا بین این تیم‌ها در سال‌های مختلف حکایت از این واقعیت دارد.

در رشته والیبال در کشورمان نیز تیم‌هایی مثل پیکان و سایپا جزو تیم‌های هستند که دارای شخصیت قهرمانی‌اند و مدیران و بازیکنان این تیم‌ها پیش از فصل تیمی در حد و اندازه‌های قهرمانی می‌بندند و با هدف قهرمانی لیگ ایران در هر مسابقه‌ای شرکت می‌کنند تا با جمع‌آوری امتیازات به اهداف از پیش تعیین شده دست یابند.

مرور لیگ والیبال ایران نیز نشان می‌دهد که تیم‌های دارنده شخصیت قهرمانی در کسب عناوین اول تا سوم همیشه موفق عمل کرده‌اند چرا که بالاخره در هر لیگی باید یک تیم قهرمان شود بنابراین دارندگان شخصیت قهرمانی لاجرم باید در پله‌های بعدی قرار گیرند و برای تورنمنت‌های بعد به ارزیابی نقاط ضعف خود بپردازند که چرا قهرمان نشده‌اند.اما حکایت والیبال در ارومیه و داشتن شخصیت قهرمانی برای تیم‌های این شهر حکایت عجیب و غریبی است.

ارومیه ذاتاً در رشته والیبال قهرمان پرور و بازیکن‌ساز است و والیبال دوستان این شهر از شخصیت قهرمانی لازم برای پشتیبانی از تیم‌های شهر خود برخوردارند و این شاخصه در مسابقات مختلف ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی که پیوسته به میزبانی این شهر برگزار شده به اثبات رسیده است.

اما سخن اینجاست که به رغم وجود این ظرفیت عظیم و اساسی هیچ وقت شخصیت قهرمانی در تیم‌های والیبال ارومیه آن‌گونه که انتظار افکار عمومی را برآورده سازد متجلی نبوده است.

گرچه ارومیه به عنوان پایتخت والیبال ایران و شاید آسیا همیشه و در دهه‌های اخیر حریفی قدر و سرسخت مقابل رقبا بوده است اما بدلایل مختلف نتوانسته به روح شخصیت قهرمانی دست یابد تا بتواند دل هواداران صدها هزار نفری خود را شاد کند.

در دوره‌های مختلف با بهره‌مندی از قهرمانان ملی که اغلب بومی استان نیز بوده‌اند سعی شده است ابعادی از شخصیت قهرمانی در تیم متبلور شود اما ناهماهنگی‌های مدیریتی و عدم یکسان‌سازی باورهای والیبالی در این رشته در سطح باشگاه موجب گردیده که در نهایت شخصیت قهرمانی به عنوان یک اعتقاد در عقبه فکری بازیکنان و مدیران والیبال این شهر شکل نگیرد تا پشتوانه کسب قهرمانی در لیگ والیبال ایران باشد.

اینک تیم شهرداری ارومیه به عنوان نماینده والیبال این شهر در مسابقات در اوضاعی به سر می‌برد که کم و بیش مطابق تاریخ رشته والیبال در این شهر است و همانگونه امتیاز جمع می‌کند که پیشترها این تیم با اسم‌ها و عناوین دیگر جمع می‌کرد و شاید در باور دست‌اندرکاران این تیم کسب عنوان قهرمانی از اهداف مورد اعتقاد و قابل باور برای درسترسی نباشد و پیش بینی می‌شود باز در آخر لیگ در همان رتبه‌های دوم به بعد باشیم چنانچه در سال‌های ماضی نیز همانگونه بوده است.

به زعم تحلیلگران ورزشی هنوز فقدان باور به برخورداری یا کسب شخصیت قهرمانی در تیم والیبال شهرداری ارومیه اصلی‌ترین مشکل پیش روی مدیران و بازیکنان خوب این تیم است که به رغم دارابودن سایر فاکتورهای مورد نیاز برای قهرمان شدن نمی‌توانند قهرمانانه مسابقات را برگزار کرده و امتیاز جمع کنند و در روند کنونی امتیازگیری فعلی در هر مسابقه امید برای بقاء در کورس قهرمانی کم و کمتر می‌شود.


دسته بندی : والیبال برتر ,
برچسب ها : والیبال شهرداری اورمیه , لیگ برتر مردان ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 آبان 1391, 15:06

به گزارش پرتال هواداران والیبال اورمیه، در هفته ی هشتم از سری مسابقات لیگ برتر والیبال کشور, روز چهارشنبه تیم های شهرداری اورمیه و شهرداری تبریز در سالن ۶هزار نفری غدیر اورمیه به مصاف هم خواهند رفت.


ركورد حضور تماشاگران این فصل لیگ برتر والیبال ایران به دست ارومی‌ها شكسته شد / ناداوری حتی در شهر خودمان / شهرداری اورمیه برابر داور بازی شکست را پذیرا شد / پیکان شهرداری ارومیه  / پرتال هواداران والیبال اورمیه

این دیدار از جهات مختلفی حائز اهمیت بسیاری است.

۱. به جرات می توان گفت دیدارهای فصل گذشته ی این دو تیم در تبریز و اورمیه تنها دیدار در تاریخ لیگ برتر والیبال ایران بود که حاضران در سالن به تشویق هر دو تیم پرداختند. میهمان نوازی تبریزی ها در دیدار رفت و شعارهای (نه اورمیه نه تبریز-آذربایجان لییق بیز) در بازی برگشت نشان دهنده ی این بود که مردم هر دو سوی دریاچه ی اورمیه نگاهی خاص به این بازی دارند.

۲. تیم های شهرداری اورمیه و تبریز که بعد از باخت های مشابه ۳ به ۲ مقابل خودرو سازان به ترتیب در رتبه های هفتم و هشتم جدول رده بندی قرار دارند, به شدت به امتیاز حساس این بازی نیاز دارند تا خود را به بالای جدول نزدیک کنند. امتیاز گرفتن در بازی چهارشنبه برای اورمیه بسیار مهم تر است چرا که این تیم در هفته های باقی مانده دو بازی حساس مقابل پیشگامان یزد و متین ورامین را در پیش دارد.

۳. حضور سه بازیکن اورمیه ای در ترکیب اصلی تیم تبریز جذابیت های این بازی را دو چندان می کند. سعید هاشمی، حامد رضایی و مهدی کریمی بازیکنانی هستند که چهارشنبه در زادگاه خود به میدان خواهند رفت.

هر چند به نظر می رسد غیاثی و کریمی که از مهره های ارزشمند شهرداری تبریز به شمار می آیند به بازی با اورمیه نرسند اما قطعا پروازهای بلند هاشمی و بازیکنانی چون سید علی سجادی و داوود خان احمدی برای تیم اورمیه دردسر ساز خواهد شد. البته به این مجموعه باید گل محمد سخاوی لیبروی گنبدی تیم ملی جوانان را هم اضافه کرد که در عین جوانی و کم تجربگی به خوبی از پس وضایف محوله به عنوان یک لیبرو برآمده و بازی موثری برای تیمش ارائه می دهد.

در آن سوی میدان شهرداری اورمیه هم علاوه برداشتن بازیکنانی چون سعید معروف، علیرضا نادی، بهرام فرید، محمد محمد کاظم و فرهاد پیروت پور (بهترین بازیکن فصل قبل) و چندین بازیکن خوش نام دیگر با در اختیار داشتن بازیکنان جوان و جویای نامی چون امیر برزگر و ایرج میکائیل زاده که فرصت حضور در ترکیب اصلی را از بازیکنان پرآوازه ی والیبال ایران گرفته اند,امید زیادی برای برد در این بازی دارند.

البته نتیجه ی این بازی هرچه که باشد تماشاگران این بازی از هم اکنون نتیجه را ۳ به صفر به نفع آذربایجان می دانند.

در پایان پرتال هواداران والیبال اورمیه از تمامی برادران تبریزی که قصد سفر به اورمیه را برای تماشای این بازی دارند دعوت می کند تا به جمع پر شور هواداران این پرتال در سمت راست جایگاه ویژه ی سالن غدیر به پیوندند.برچسب ها : والیبال شهرداری اورمیه , لیگ برتر مردان , شهرداری تبریز , سالن 6000 نفری غدیر اورمیه , هفته هشتم لیگ برتر والیبال کشور , داربی والیبال آذربایجان ,


نویسنده : admin سه شنبه 30 آبان 1391, 14:19

خبرگزاری فارس: معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: طرح ترسیب کربن در مراتع بورالان ماکو با همکاری دفتر توسعه عمران سازمان ملل متحد اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح ترسیب کربن در مراتع بورالان ماکو

پرویز ریاضی‌فر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ارومیه اظهار داشت: منطقه بورالان ماکو با مساحتی بیش از 68 هزار هکتار با پدیده شن‌های روان روبه روست.

وی با بیان اینکه مردم منطقه بورالان اکثراً دامدار هستند، تصریح کرد: این منطقه در طول سالیان متمادی به دلیل چرای مفرط دام‌های مردم منطقه تبدیل به بیابان شده است.

ریاضی‌فر با اشاره به اجرای عملیات احیای مراتع در بورالان ماکو، گفت: نزدیک به 15 هزار هکتار از اراضی بورالان احیا شده‌اند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی به اجرای طرح ترسیب کربن در مراتع بورالان ماکو اشاره کرد و افزود: این طرح با اعتبار اولیه 3 میلیارد ریال در حال حاضر انجام است.

وی با بیان اینکه با همکاری دفتر توسعه عمران سازمان ملل متحد عملیات ترسیب کربن در بورالان اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: این طرح با جذب اعتبارات بین‌المللی و استانی برای متوقف کردن طوفان‌های شن زا بورالان عملیاتی می‌شود.

ریاضی‌فر ادامه داد: اجرای این قبیل طرح‌ها برای جلوگیری از فرسایش خاک، ایجاد فضای سبز، افزایش باروری مرتعی و بهره‌برداری مناسب از عرصه‌های منابع طبیعی انجام می‌شود.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی زندگی مردم منطقه بورالان ماکو را در بدترین شرایط ممکن ارزیابی و تاکید کرد: نجات بورالان از آرزوهای دیرین مردم منطقه و استان است و مسئولان باید در این زمینه همت مضاعف داشته باشند.دسته بندی : پروژه های عمرانی،خدماتی استان ,
برچسب ها : اخبار اورمیه , طرح ترسیب کربن , بورالان ماکو , پرویز ریاضی‌فر , منابع طبیعی و آبخیزداری ,موضوعات
» اخبار اورمیه (903)
» اخبار بحران دریاچه اورمیه (1021)
» پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه (548)
» پروژه های عمرانی،خدماتی استان (172)
» سیاسی (178)
» اقتصادی (529)
» اجتماعی (323)
» ادب،فرهنگ و هنر (133)
» علمی، آموزشی (201)
» پزشکی،سلامت (204)
» میراث فرهنگی و گردشگری (401)
» حوادث و سوانح (227)
» هواشناسی (224)
» محیط زیست (261)
» گزارش تصویری (301)
» والیبال برتر (1077)
» ورزشی (218)
» اخبار ایران و جهان (218)
» وقایع تاریخی ایران و جهان (19)
» وقایع تاریخ آذربایجان (18)
» وقایع تاریخی اورمیه (10)
» تورک دیلی (8)
» نام آوران اورمیه (88)
» نام آوران آذربایجان (127)
» آذربایجان فولکلوری (11)
» آذربایجان دبلری (19)
» مذهبی دبلر (31)
» اورمو عاشیقلاری (19)
» موسیقی آذربایجانی (19)
» تورک شعرلر (7)
» استاد شهریار+شعر و عکس (10)
» داستان ها و افسانه های آذربایجان (8)
» فرودگاه اورمیه (3)
» دانشگاه اورمیه (10)
» امام زاده ها - مساجد تاریخی (24)
» بناهای تاریخی اورمیه (104)
» پارک های اورمیه (17)
» حمام های قدیمی اورمیه (5)
» دره ها-آبشارها -چشمه ها (18)
» قلعه ها -تپه ها-غارها (22)
» کلیساهای اورمیه (17)
» کتیبه های تاریخی اورمیه (7)
» مراکز اقامتی و تفریحی اورمیه (12)
» مقبره های اورمیه (10)
» موزه های اورمیه (12)
» در باره اورمیه (12)
» سوغات،صنایع دستی،غذاها (19)
» جاذبه های گردشگری و طبیعی اورمیه (60)
» گالری عکس بازار اورمیه (8)
» گالری عکس دریاچه اورمیه (33)
» گالری عکس اورمیه (60)
» گالری عکس اورمیه قدیم (11)
» آثار طبیعی آذربایجان غربی (36)
» آثار تاریخی آذربایجان غربی (104)
» گالری عکس سایر مناطق آذربایجان (25)
» تصاویر دیدنی (40)
» کلیپ شعرای آذربایجان (5)
» کلیپ اورمیه (5)
» کلیپ موسیقی آذربایجانی (7)
» کلیپ ورزشی (8)
» کلیپ های متفرقه (10)
» دانلود فایل های صوتی (5)

صفحات

پیوندهای روزانه

نویسندگان

» admin (6558)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic