اورمو اؤلکه سی

نویسنده : admin دوشنبه 31 تیر 1392, 15:14

دبیر هیات بسکتبال ارومیه گفت: مشکلات مالی گریبانگیر فعالیت های این هیات است.

"افشار" در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی افزود: قبلا ما تحت حمایت اداره تربیت بدنی بودیم ولی از زمان تغییر اداره تربیت بدنی به ورزش و امور جوانان مشکلات بسیاری به وجود امده که حمایت مناسبی از ما صورت نمی گیرد.

وی اظهار کرد: سازمان ورزش و جوانان فقط یک سالن در اختیار هیات قرار داده که در ازای آن اجاره مختصری پرداخت می کنیم و این سازمان نمی تواند بیش از این از ما حمایت کند.

وی با اشاره به مشکلات مالی هیات بسکتبال ارومیه گفت: هیات بسکتبال ارومیه از نبود اسپانسر رنج می برد، متاسفانه منبع درآمدی ثابتی نداریم و نمی توانیم هزینه های جاری خود را پرداخت کنیم.

"افشار" در پاسخ به مشکل تهویه خانه بسکتبال ارومیه افزود: ورزشکاران در این رابطه اعتراضات بسیاری را وارد می سازند که به نظر شخصی بنده نیز بسیار بجاست، بحث سرمایش در خانه بسکتبال یک مشکل زیر ساختی است و باید این موضوع از زمان ساخت این سالن در نظر گرفته میشد، ولی متاسفانه در احداث این سالن از کار کارشناسی استفاده نشده که ما امروز با این مشکلات مواجه هستیم.

وی اظهار کرد: در بررسی های کارشناسی از این سالن حدود هفت میلیون تومان هزینه برای حل مشکل تهویه برآورد شده است که متاسفانه ما این بودجه را نداریم و با نصب تنها دو کولر آبی هیچ تغییری در هوای محیط ایجاد نمی شود.

وی در پایان گفت: موضوع بسته شدن خانه بسکتبال تنها یک شایعه بود و بعد از این هم تمام تمرینات بسکتبال در همان سالن انجام میشود.دسته بندی : ورزشی ,
برچسب ها : خانه بسکتبال اورمیه , اسپانسر ,


نویسنده : admin دوشنبه 31 تیر 1392, 15:10

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی گفت: تعداد شهرک ها و ناحیه های صنعتی استان به 34 عدد افزایش می یابد.


پرنیان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه آذربایجان غربی، افزود: از این میزان 16 شهرک، سه ناحیه و یک شهرک فنآوری در حال واگذاری و چهار شهرک و 10 ناحیه جدید در حال مطالعه و احداث می باشند.

وی تصریح کرد: یک هزار و 776 قرارداد واگذاری با صنعتگران منعقد شده است و 830 واحد با پروانه بهره برداری در سطح استان فعال هستند.

پرنیان ادامه داد: در حال حاضر 42 درصد از واحدهای صنعتی استان در داخل شهرک های صنعتی مستقر هستند و پیش بینی می شود با ادامه روند فعلی در تامین زمین و تخصیص تسهیلات زود بازده، اکثر واحد های صنعتی تازه تاسیس استان ظرف دو تا سه سال آینده در داخل شهرک های صنعتی احداث خواهند شد.

وی ضمن اعلام این که مشکلی برای تامین زمین واحد های صنعتی در استان وجود ندارد، اظهار کرد: سرمایه گذاری خصوصی در استان روند رو به رشد داشته است و با توجه به شعار سال و حمایت از تولید و سرمایه گذاری، واگذاری زمین مناسب، زیبا سازی شهرک های صنعتی و ارائه خدمات فنی و مشاوره ای شاهد افزایش این سرمایه گذاری ها خواهیم بود.

سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: با توجه به وجود زیر ساخت های مناسب در استان، همجواری با سه کشور خارجی، پتانسیل بالای معدنی و بخش خصوصی قدرتمند  می توان صادرات را افزایش داد و ارز مناسب برای استان به دست آورد که متاسفانه در این زمینه استان در جایگاه واقعی خود نرسیده است.دسته بندی : اقتصادی ,
برچسب ها : شهرک‌های صنعتی , آذربایجان غربی ,


نویسنده : admin دوشنبه 31 تیر 1392, 15:01
وی در ادامه خاطرنشان کرد یک هزار و چهارصدو هفتاد و هشت گونه گیاهی نیز در این استان وجود دارد که پانصد گونه آن از گیاهان دارویی می باشند.
 مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با ابراز تاسف از تخریب سالانه چند هکتار از اراضی استان ،آن را یکی از معضلات جدی و بزرگ پس از چالشهای دریاچه ارومیه خواند و عدم رعایت الگوی کشت، افزایش زمین های کشاورزی، بهره کشی غیر متعارف از آبهای زیرزمینی برای آبیاری،حفر چاه های غیر مجاز و عدم رعایت برقراری تعادل میان دام و مراتع را اصلی ترین دلیل این معضل دانست و خاطرنشان نمود استان آذربایجان غربی با داشتن 2 میلیون راس دام ، فقط برای یک چهارم آن دارای مرتع لازم می باشد.

حسن عباس نژاد با اشاره به اینکه 17 درصد از مساحت استان تحت مدیریت این اداره کل بوده که شامل پارک ملی ،اثر طبیعی ملی، پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده میباشند و از آنجاییکه در کل کشور تعداد یک هزارو صدو بیست و هفت گونه جانوری وجود دارد، این استان با دارا بودن چهارصد و هشتاد و چهار گونه جانوری , چهل و سه درصد کل گونه های جانوری کشور را در بر دارد که به ترتیب اولویت شامل پرندگان، خزندگان، دوزیستان، پستانداران و ماهی ها هستند که بیشترین آنها متشکل از پرندگان با دویست و هشتادو چهار گونه که پنجاه و شش درصد کل گونه های پرندگان کشور را شامل میگردد.

 وی در ادامه خاطرنشان کرد یک هزار و چهارصدو هفتاد و هشت گونه گیاهی نیز در این استان وجود دارد که پانصد گونه آن از گیاهان دارویی می باشند.

عباس نژاد اظهار داشت جنگل میرآباد سردشت از ذخیره گاه های جنگلی حفاظت شده استان است که درخت بلوط اصلی ترین گونه گیاهی آن میباشد و این استان با داشتن پنج منطقه شکار ممنوع با مساحت دویست و شانزده هزارو هفتصد و پنجاه و پنج هکتار که سه درصد کل مساحت استان را شامل میگردد به نامهای: گرده قیط و میمند, زرآباد, آغگل, بیان و تالاب حسنلو میباشند.

وی در خاتمه با اشاره به اینکه چهار منطقه از مناطق حفاظت شده آذربایجان غربی در کنوانسیونهای بین المللی و در سایت رامسرثبت شده اند دارای مساحتی بیش از پانصدو هفتاد و چهار هزار هکتار به نامهای : کانی برازان, یادگارلو, درگه سنگی, حسنلو, قوپی بابا علی و دریاچه ارومیه بوده و ظرفیت های استان آذربایجان غربی را با دارا بودن ظرفیت های مذکور به لحاظ مسائل زیست محیطی در کل کشور حائز اهمیت خواند و اظهار امیدواری کرد که مردم فهیم و مسئولان خدوم استان, همچون سال های گذشته در نگهداری این ذخائر طبیعی و خدادادی نهایت تلاش خویش را به منصه ظهور برسانند.

عصر ایران


دسته بندی : محیط زیست ,
برچسب ها : سازمان محیط زیست , آذربایجان غربی , مناطق حفاظت شده ,


نویسنده : admin دوشنبه 31 تیر 1392, 14:49
با توسعه تولیداتِ صادرات محور ، زمینه برای جداسازی اقتصاد از درآمدهای نفتی فراهم خواهد شد.

قالی بافی یکی از هزاران هنر کهن ایرانیان است که در آن هزاران گره بر رج های موازی زده می شود و طرح های ماندگاری را از خود به یادگار می گذارد.
جوشقانی، کاج، گل و بلبل، گل بوته هندسی، هراتی، بوته ای، خرچنگی، لچک ترنجی، مینا خانی، گل ماهی، سردار جنگل، شاه عباسی، گل حنایی و بید مجنون از جمله طرح های به کار رفته در قالی های ایرانی و شانه، کارد، قیچی، قلاب و دار از جمله ابزارهای اصلی کار در قالی بافی است.
استان ها و شهرهای بسیاری در کشور با رونق این هنر و حفظ آن به عنوان یک ارزش دیرین در ماندگاری این مهم نقش موثری داشته اند.
در این میان، قالی بافی در آذربایجان غربی یکی از هنرهای دستی مردمان سخت کوش و زحمتکش این دیار است که در برخی شهرهای آن مانند خوی و تکاب، این هنر نام و نشانی جهانی دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی می گوید : فرش دستباف آذربایجان غربی از شهرت جهانی برخوردار است چون هنری است که در منطقه بیش از 1000 سال قدمت دارد.

وی می افزاید : در شهرستان های استان به خصوص ارومیه، خوی، تکاب، میاندوآب، بوکان، شاهین‌دژ و مهاباد فرش‌بافی به طور گسترده رواج دارد بطوریکه طرح های ریز ماهی خوی و افشار تکاب از شهرت جهانی برخوردار است .
این استان همچنین مقام هفتم کشوری را از نظر حجم تولید و رتبه چهارم کشوری را در بخش کیفیت فرش های تولیدی به خود اختصاص داده است .دسته بندی : اقتصادی ,
برچسب ها : صنعت فرش , آذربایجان غربی , فرش ریز ماهی خوی , فرش افشار تکاب ,


نویسنده : admin دوشنبه 31 تیر 1392, 14:44
علی افشانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: چهار عضو بدن بانوی ۵۲ ساله ارومیه ای كه به علت افزایش شدید و ناگهانی فشار خون دچار خونریزی و مرگ مغزی شده بود، به چهار بیمار دیگر پیوند زده شد.


وی اضافه كرد: كلیه های این فرد به دو نفر خانم اهل تكاب و مهاباد پیوند زده شدند.
وی اظهار كرد: كبد و قلب وی نیز پس از بررسی از نظر امكان پیوند به شیراز و بانك اعضای تهران ارسال شد.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشكی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی در حال حاضر به امری خداپسندانه در جامعه تبدیل شده است.


دسته بندی : پزشکی،سلامت ,
برچسب ها : اهداء عضو , اورمیه , مرگ مغزی ,موضوعات
» اخبار اورمیه (903)
» اخبار بحران دریاچه اورمیه (1021)
» پروژه های عمرانی،خدماتی اورمیه (548)
» پروژه های عمرانی،خدماتی استان (172)
» سیاسی (178)
» اقتصادی (529)
» اجتماعی (323)
» ادب،فرهنگ و هنر (133)
» علمی، آموزشی (201)
» پزشکی،سلامت (204)
» میراث فرهنگی و گردشگری (401)
» حوادث و سوانح (227)
» هواشناسی (224)
» محیط زیست (261)
» گزارش تصویری (301)
» والیبال برتر (1077)
» ورزشی (218)
» اخبار ایران و جهان (218)
» وقایع تاریخی ایران و جهان (19)
» وقایع تاریخ آذربایجان (18)
» وقایع تاریخی اورمیه (10)
» تورک دیلی (8)
» نام آوران اورمیه (88)
» نام آوران آذربایجان (127)
» آذربایجان فولکلوری (11)
» آذربایجان دبلری (19)
» مذهبی دبلر (31)
» اورمو عاشیقلاری (19)
» موسیقی آذربایجانی (19)
» تورک شعرلر (7)
» استاد شهریار+شعر و عکس (10)
» داستان ها و افسانه های آذربایجان (8)
» فرودگاه اورمیه (3)
» دانشگاه اورمیه (10)
» امام زاده ها - مساجد تاریخی (24)
» بناهای تاریخی اورمیه (104)
» پارک های اورمیه (17)
» حمام های قدیمی اورمیه (5)
» دره ها-آبشارها -چشمه ها (18)
» قلعه ها -تپه ها-غارها (22)
» کلیساهای اورمیه (17)
» کتیبه های تاریخی اورمیه (7)
» مراکز اقامتی و تفریحی اورمیه (12)
» مقبره های اورمیه (10)
» موزه های اورمیه (12)
» در باره اورمیه (12)
» سوغات،صنایع دستی،غذاها (19)
» جاذبه های گردشگری و طبیعی اورمیه (60)
» گالری عکس بازار اورمیه (8)
» گالری عکس دریاچه اورمیه (33)
» گالری عکس اورمیه (60)
» گالری عکس اورمیه قدیم (11)
» آثار طبیعی آذربایجان غربی (36)
» آثار تاریخی آذربایجان غربی (104)
» گالری عکس سایر مناطق آذربایجان (25)
» تصاویر دیدنی (40)
» کلیپ شعرای آذربایجان (5)
» کلیپ اورمیه (5)
» کلیپ موسیقی آذربایجانی (7)
» کلیپ ورزشی (8)
» کلیپ های متفرقه (10)
» دانلود فایل های صوتی (5)

صفحات

پیوندهای روزانه

نویسندگان

» admin (6558)

آمار بازدید


کل بازدید ها :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل مطالب :
آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات